سرخط خبرها
خانه / ...... / گرند اسلم گامی دیگر در جهت توافقنامه ITF و WTF

گرند اسلم گامی دیگر در جهت توافقنامه ITF و WTF

ستارگان ای تی اف بعنوان رقیب در سری جدید مسابقات قهرمانی نخبگان تکواندو جهان شرکت خواهند کرد

تکواندوی جهانی (دبلیو تی اف)، طرف جهانی این ورزش، امروز درها را بروی ورزشکاران برتر حریف خود یعنی فدراسیون بین المللی تکواندوITF    باز کرد تا بتواند در سری مسابقات برنامه ریزی شده بنام “قهرمانان گرند اسلم (ضربه سنگین) ”  تضمینی  باشد برای کسب منفعت بازارهای مختلف تورنمنت ها  .

 سری قهرمانان شامل 8 رویداد در سالهای 2017 و 2018 خواهد بود. که در ووکزی  چین در انتهای امسال برگزار میشود. ووکزی هر ساله تا سال 2020 یک دوره  میزبان خواهد بود.

 چانگ اون چو ، رییس فدراسیون جهانی تکواندو، گفت” خبرهای  بیشتری از گذشته نمایان خواهند شد” این طرف جهانی اظهار امیدواری کرد  که گرند اسلم ”  داستان بازیکنان نخبه رو بیان کند: بانوان و آقایان هرکدام در چهار وزن در این مسابقات شرکت خواهند کرد .

 برای سری مسابقات 2017 و 2018 در هر گروه وزنی ، بازیکنانی که در المپیک سال 2016 مدال طلا گرفتند و دو بازیکن که در مسابقات قهرمانی جهان تکواندو  (دبلیو تی اف) 2017 طلا گرفته اند، قهرمان نهایی گرند پریکس فصلی در دسامبر و سه برنده گرند پریکس امسال ، و برنده گرند پریکس 2016 ، دعوت میشوند.

 بعلاوه اینکه کشور میزبان یک وایلد کارت ورودی دریافت خواهد کرد.

 دبلیو تی اف گفت ، سه ورزشکار نهایی در هر گروه وزنی برای انتخابی مرحله ابتدایی گرند اسلم نتخاب خواهند شد. و راه را برای ورزشکاران از دیگر ورزشهای  رزمی مانند ووشو، فدراسیون بین المللی تکواندوITF  و سبکهای دیگر نیز  گشود تا با شرط  قوانین دبلیو تی اف به رقابت بپردازند.

 دبلیو تی اف ، که مرکز آن در کره جنوبی میباشد، و ای تی اف که به مرکزیت اطریش قرار دارد (اما مبدا آن کره شمالیست) و به ریاست ری یونگ سان (از کره  شمالی) میباشد در پی گسترش پروتکل هماهنگی هستند که در  آگوست  سال 2014 راه را برای برنامه های تبادل تیمهای نمایش هموار کرد. 

 تیم نمایش ای تی اف در افتتاحیه مسابقات جهانی دبلیو تی اف در موجو کره جنوبی شرکت کرد و دبلیو تی اف نیز قصد دارد تیم خود را به مسابقات قهرمانی  جهان ای تی اف در پیونگ کره شمالی که در سپتامبر برگزار خواهد شد ، اعزام کند . البته این اولین گام در رقابت ترکیبی بین ورزشکاران دو سازمان است.

 

 دبلیو تی اف  گرند پریکس فصلی را در سال 2013  در پی مشاهده موفقیت رقابتهای تکواندو در المپیک 2012 ، شروع کرد.

 رویداد های گرند پریکس امسال در مسکو، رباط و لندن برگزار خواهد شد و رقابتهای نهایی آن در 2 و 3 دسامبر در آبیجان در ساحل عاج برگزار میگردد

    منبع خبر :

  the association  of summer olympic  international federation