سرخط خبرها
خانه / ...... / حضور مسئولین وتیم نمایش WTدر کره شمالی به دعوت از ITF

حضور مسئولین وتیم نمایش WTدر کره شمالی به دعوت از ITF

 

در سایه ادامه همکاریهای بین فدراسیون جهانی تکواندو(WT) و فدراسیون بین المللی تکوان-دو (ITF)یک هیئت از بدنه اصلی WT به همراه تیم نمایش خود بدعوت از طرف پروفسور ری یونگ سان ریاست فدراسیون بین المللی تکوان-دو ITF به کره شمالی دعوت شدند.

در مجموع 50 عضو از فدراسیون جهانی تکواندو (WT)به همراه 22 نفر اعضاء تیم نمایش از مرکز فدراسیون جهانی تکواندو که در سئول کره جنوبی هستند دعوت بعمل آمد تا از تاریخ30اکتبر تا سوم نوامبر به پیونگ یانگ کره شمالی سفر کنند.

در طی این بازدید تیم نمایش  دو بار در کاخ تکوان-دو در پیونگ یانگ به نمایش میپردازند یک بار در 31 اکتبر و بار دیگر به همراه تیم نمایش ای تی اف از کره شمالی .

این اولین دیداریست که مسئولین و تیم نمایش WT  از کره شمالی انجام خواهند داد.

دکتر چانگ وو چو ریاست فدراسیون جهانی تکواندو (WT)که رهبری این دیدار را بعهده دارد در این باره چنین گفت ورزش راههایی را برای دیپلماسی فراهم میکند و تکواندو یکی از این راههاست.

من منتظر دیدار با همتایان خود از ITF هستم تا به بررسی راههایی بپردازیم جهت ارتقاء اطمینان و صلح بین دو کره و همچنین ارتقاء و گسترش ورزشمان در سطح جهان.

گفته میشود دکتر چو متعهد به همکاری بین دو فدراسیون است که این همکاری از سال 2014 که دو فدراسیون در حاشیه المپیک نانجینگ –چین قرارداد همکاری را امضاء نمودند بطور چشمگیری گسترش داشته است.

پیش از این همکاری بین دو فدراسیون در حاشیه بازیهای المپیک زمستانی در پیونگ چانگ و مسابقات جهانی تکواندو کره جنوبی انجام شده است.

مراحل بعدی و زمینه های بالقوه همکاری متقابل باید در جلسات اکتبر مورد بحث قرار گیرد..

مرکز فدراسیون جهانی تکواندو در سئول کره جنوبی مستقر است که نسخه المپیکی این ورزش را ارائه میدهد

مرکز فدراسیون بین المللی تکوان-دو در وین اتریش است.

منبع خبر:

19 سپتامبر 2018

اینساید گیمز

به بهانه خبر هیجان انگیز فوق که نشان از همکاریهای دوجانبیه فی مابین دو مرکز اصلی تکوان- دو در جهان دارد بر خود واجب دیدم که توضیحاتی در این باب ارائه دهم و به نکاتی اشاره نمایم .

نکته اول : در تمام مجامع بین المللی دو سبک از تکوان-دو (WTو ITF )مطرح و موضوع سخن است.

نکته دوم :  تمام مجامع بین المللی ساختار اداری و فنی این دو سبک را از هم مجزا و مستقل از هم میدانند .

نکته سوم : همیشه در تمام اخبارهای معتبر  وقتی سخن از ITF به میان می آید آنرا به مرکزیت وین اتریش و به ریاست پرفسور ری یونگ سان میشناسند و مرکزیت فدراسیون جهانی تکواندو (WT)را سئول کره جنوبی.و این دو فدراسیون هستند که مورد تائید همدیگر- کمیته بین المللی المپیک- اسپورت آکورد و ….میباشند وهمانطور که در متن خبر آمده است جهت ترویج و گسترش تکوان-دو در جهان و همچنین ایجاد صلح بین دو کره بعنوان دو فدراسیون مجزا و همطراز یکدیگر ; طرف قرارداد همکاری با هم هستند .