سرخط خبرها
خانه / ...... / برگزاری همایش تکوان-دو ITF ایران بمناسبت شصت و چهارمین سالگرد نامگذاری تکوان-دو

برگزاری همایش تکوان-دو ITF ایران بمناسبت شصت و چهارمین سالگرد نامگذاری تکوان-دو


جمعه 30 فروردین ماه 1398 ,تکوان-دو ای تی اف ایران تنها نماینده رسمی فدراسیون بین المللی تکوان-دو در ایران شصت و چهارمین سالگرد نامگذاری تکوان-دو توسط پدر و بنیانگذار تکوان-دو در دنیا ژنرال چوی هونگ هی را جشن گرفت . این مراسم که با حضور هنرجویان و مربیان و اساتید برجسته و پیشکسوت تکوان-دو برگزار گردید مورد استقبال فعالین این رشته و خانواده های هنرجویان قرار گرفت .

تکوان-دو اولین بار در سال 1955 توسط ژنرال چوی هونگ هی بنیانگذار و اولین رئیس فدراسیون بین المللی تکوان-دو نامگذاری شد . پس از انتقال فدراسیون بین المللی تکوان-دو ITF ابتدا به کشور کانادا و از سال 1985 به وین اتریش کره جنوبی اقدام به تاسیس فدراسیون دیگری نمود که امروزه بعنوان فدراسیون جهانی تکوان-دوWT نامیده میشود . WT شکل المپیکی تکواندو است و ITF بعنوان رشته مادر و اوریجینال تکوان-دو شناخته میشود .لازم به ذکر است که این دو فدراسیون هرکدام ساختار تشکیلاتی و فنی جداگانه دارند وهر یک بطور جداگانه و مستقل به فعالیت خود مشغولند و هر یک مرجع یک استایل از این ورزش زیبا در دنیا شناخته میشوند که در نام تکوان-دو مشترکند.

در حال حاضر سه قرارداد همکاری بین این دو فدراسیون منعقد گردیده است که آخرین آنها با شعار یک ( تکوان-دو یک جهان ) و ( تکوان-دو برای صلح )در سال 2018 به امضاء رسید