سرخط خبرها
خانه / ...... / دومین نمایش مشترک ITFوWT در کمیته بین المللی المپیک

دومین نمایش مشترک ITFوWT در کمیته بین المللی المپیک

دومین نمایش مشترک فدراسیون جهانی تکواندو (  WT) و فدراسیون بین المللی تکوان-دو (  ITF) بمناسبت بیست و پنجمین سال حضور تکواندو در المپیک در لوزان سوئیس موزه  کمیته بین المللی المپیک برگزار شد.

اولین نمایش مشترک شنبه گذشته در وین اتریش مرکز فدراسیون بین المللی تکوان-دو(  ITF) برگزار شد که از سال 1985 در آن شهر مستقر است .

این رویداد با سخنان دکتر چانگ وون چوو ریاست فدراسیون جهانی تکواندو( WT ) شروع شد

او گفت : در سال 1994 صدو سومین کنگره کمیته بین المللی المپیک رای به ورود تکواندو به المپیک داد که از سال 2000 این رشته رسما وارد المپیک شد.

ما دائما از خودمان پرسیدیم که آیا در مسیر درست هستیم؟ همیشه از خودمان پرسیده ایم چگونه تکواندو بعنوان یک ورزش المپیکی میتواند به جامعه بشری کمک کند؟ما مسئولیت های بسیار بزرگی را در فعالیت های المپیکی به عهده گرفته ایم و برای ترویج ازرشهای المپیک در جهان تلاش کرده ایم .

اظهارات دکتر چوو مورد تائید پرفسور ری یونگ سان ریاست فدراسیون بین المللی تکوان-دوITF قرار گرفت.وی افزود که امروز همچنان شست و چهارمین سالگرد نامگذاری تکوان-دو است و نمایش امروز در تاریخ ثبت خواهد شد . با توجه به فلسفه عمیق و روحیه ویژه تکوان-دو (  ITF) خود را برای ساختن جامعه ای متمدن اختصاص داده است و هدفش مطابق با اهداف المپیک برای تشویق و کمک برای ساختن جامعه صلح جو ایست که شان و منزلت انسانی را تضمین میکند است .

در ادامه سخنرانی پاسکال جنتیل فرانسوی صاحب دو مدال طلای المپیک و منشی فدراسیون جهانی تکواندو  بود و سپس توماس باخ ریاست کمیته بین المللی المپیک سخنان خود را با تبریک بیست و پنجمین سالگرد حضور تکواندو در المپیک و متقاعد کردن دو فدراسیون مرجع این ورزش جهت همکاری شروع کرد.

پس از سخنرانی دکتر توماس باخ نمایش مشترک (ITF  )  و (  WT ) با اجرای تکنیکهای آکروباتیک  شکستن اجسام سخت و دفاع شخصی شروع شد.

در بخش دیگری از سخنان دکتر توماس باخ عنوان شد : تکواندو برای صلح مورد توجه قرار گرفته است که در سخنان دکتر چوو نیز بدان تاکید شد .

او گفت : ما بشدت به قدرت ورزش در ایجاد صلح و تغییرات اجتماعی اعتقاد داریم. ما دیده ایم که چگونه تکواندو میتواند بعنوان سفیر صلح عمل کند به همین خاطر دوباره اینجا شاهد نمایش مشترک بین این دو فدراسیون هستیم.